Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. mai

 

Sotsiaaldemokraadid ei ole rahul valitsuse tegevusetusega noorte tööpuuuduse vastu võitlemisel, mistõttu kutsuvad nad sotsiaalminister Taavi Rõivase riigikogu ette aru andma.

„Statistikaamet teatas mai keskel, et Eestis on noorte tööpuudus tõusnud 23 protsendini, olles ühtlasi kasvanud võrreldes esimese kvartaliga. Kolme kuuga lisandunud 7000 töötust üle poole olid alla 25-aastased. Alla 25-aastaste noorte seas oli hinnanguliselt 51000 tööga hõivatut ning 16000 töötut,“ selgitas Helmen Kütt. „Olukord on murettekitav. Kahjuks pole midagi kuulda ei valitsuse ega ka sotsiaalministeeriumi täiendavatest sammudest nii tõsise probleemi lahendamisel,“ lisas Kütt.

Seepärast tuleb Taavi Rõivasel tuua välja noorte kõrge tööpuuduse põhjused ja öelda, kas valitsus kavatseb leida lisaraha noorte tööpuuduse leevendamiseks. „Valitsus kiitis aasta alguses heaks Euroopa Liidu noortegarantii algatuse, võttes kohustuse töötada välja meetmed noorte tööpuuduse vähendamiseks. Kui kaugel see töö on ja millal saab nende meetmetega tutvuda?,“ küsivad arupärijad ministrilt.

Küti sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid põhjalikku ülevaadet ka noortegarantii raames pakutavatest tööturuteenustest.

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside