Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. juuni

Sotsiaaldemokraatide algatasid täna riigikogus Kaitseliidu seaduse muutmise eesmärgiga ennistada Noorte Kotkaste ridadesse need sadakond poissi, kes sealt 1. aprillil välja arvati.

„Aprillis jõustunud Kaitseliidu uus seadus sätestab, et Noorte Kotkaste liikmed võivad olla vaid 7-18 aastased Eesti kodanikud. Kuna varasem seadus noorkotkastele kodakondsuse alusel mingeid piiranguid ei seadnud, tõi see kaasa olukorra, kus riik lükkas organisatsioonist eemale sadakond poissi,“ selgitas riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko. Tema sõnul on probleem kõige teravam Kaitseliidu Alutaguse malevas.

„Kaitseliidu eriorganisatsioonide eesmärgiks on kasvatada noortes patriotismi, suurendada ühtekuuluvustunnet ning armastust eesti keele ja meele vastu ning arendada noori nii vaimselt kui kehaliselt. Igal Eestis elaval lapsel ja noorukil peab olema õigus organisatsiooni kuuluda,“ rääkis Mikko. „Kodakondsuseta noorte osalemine Kaitseliidu tegevuses aitab kaasa riigikeele õppimisele. Ka on senine praktika näidanud, et kodakondsuseta poiste kuulumine Noorte Kotkaste hulka ei kätke endas mingit ohtu.“

Sotsiaaldemokraatide eelnõu annab ühtlasi võimaluse värvata Kodutütarde liikmeks tüdrukuid ja neide, kel pole Eesti kodakondsust.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614
 

 

Tagasiside