Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
11. september
 
 
 
Sotsiaaldemokraatlik Erakond seisab otsustavalt vastu valitsuse plaanile tagada haigekassa ja töötukassa reservide arvel riigieelarve muid kulutusi.
„Nii ravikindlustuse kui töötuskindlustuse puhul on tegu tööandjate ja töötajate käest kogutud  sihtotstarbelise rahaga. Sihtotstarbelised on ka mõlema kassa reservid. Inimeste raviraha ja töötutele mõeldud raha mujal  kasutamine  on lubamatu,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor. „Mõlema kassa reservide järele võib tekkida terav vajadus kriisiolukorras. Uue majanduskriisi tulek pole aga täna sugugi välistatud. “  Lisaks paneb valitsuse kava löögi alla haigekassa ja töötukassa kui avalik-õiguslike isikute sõltumatuse.
Nestori sõnul kutsuvad sotsiaaldemokraadid valitsust üles mitte lammutama ravikindlustuse ja töötuskindlustuse seniseid aluseid. „Reformierakondliku maksupoliitika huvides ei tohi tervishoidu ja töötuid karistada. Riigi tulude ja kulude tasakaalustamiseks on mitmeid muid võimalusi,“ sõnas ta.
 
Haigekassa ja töötukassa varade riigistamise  vastu on avaldanud protesti ka Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit.
 
Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432
Tagasiside