Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. november

Sotsiaaldemokraadid ootavad riigikontrolör Mihkel Oviiri hinnangut tõsiasjale, et maksumaksja raha eest tehtud 12st lõimumisteemalisest filmist tervelt seitse portreteerib Reformierakonna poliitikuid.

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas läinud aasta suvel välja konkursi toetamaks lõimivaid meediaprojekte, mis suurendavad kodanike teadlikkust lõimumistegevusest, sealhulgas sallivusest ja võrdsest kohtlemisest, osutas täna riigikogus Oviirile arupärimise üle andnud Jevgeni Ossinovski.

Teiste seas sai AS Inforing 77289 eurot toetust venekeelse saatesarja „Tuntud ja tundmatu Eestimaa“ tootmiseks ja näitamiseks telekanalis TV3+. „Tänaseks on valminud 12 pooletunnist persoonifilmi. „Nii vene-kui eestikeelsele auditooriumile tutvustavad eesti traditsioone Reformierakonna tipp-poliitikud keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland ning riigikogu liikmed Mati Raidma ja Andrei Korobeinik. Lisaks neile on kolm filmide peategelast valitud Refomierakonna nimekirjades kohaliku omavalitsuse volikogudesse,“ märkis Ossinovski. „Reformierakonna liikmed on ka MISA juhatuse esimees Tatjana Muravjova ja MISA nõukogu esimees, riigikogu aseesimees Laine Randjärv.“

Juhtunu tõttu küsivad sotsiaaldemokraadid riigikontrolörilt, kas Reformierakonna poliitikuid tutvustavate filmide puhul on kasutatud maksumaksjate raha sihipäraselt ja kui tõhusalt toetavad antud filmid lõimumiskavas sätestatud integratsioonieesmärkide saavutamist?
„Kas riigi rahaliste vahendite jagamisel on lubatud eelistada ühte erakonda või selle liikmeid? Kas nimetatud filmide tootmist ja avalikku näitamist saab tõlgendada keelatud annetusena Reformierakonnale?,“ pärivad nad Oviirilt.

Samuti tuleb riigikontrolöril anda hinnang olukorrale, kus riigi poolt asutatud sihtasutuse nõukogu esimees ja juhatuse esimees kuuluvad mõlemad samasse erakonda.

Täiendav info:
Jevgeni Ossinovski
5545420

 

 

Tagasiside