Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. jaanuar

Riigikogus tuleb homme esimesele lugemisele Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud eelnõu, mille eesmärgiks on langetada toiduainete, ravimite, raamatute, töövihikute, perioodiliste väljaannete ja majutusteenuste käibemaks viiele protsendile.

„Viimaste kuude hinnatõusud on inimesi valusalt tabanud. Kõige rängemalt mõjuvad inimeste toimetulekule kahtlemata kerkinud toidukaupade hinnad. Kui toidule kehtiks neli korda väiksem käibemaks, siis tekitaks see ka selge surve hindade alandamiseks, ” selgitas Jaanus Marrandi.

Käibemaksu soodusmäär tooks tema sõnul kasu ka kodumaistele põllumajandustootjatele ja aitaks elavdada sisetarbimist. „Vähetähtis pole ka see, et enamikes Euroopa Liidu liikmesriikides on toiduained madalamalt maksustatud,” ütles Marrandi.

Sotsiaaldemokraadid tahavad käibemaksuseaduse muutmise eelnõuga langetada viiele protsendile ka ravimite, raamatute, tellitud ajalehte-ajakirjade ja majutusteenuse käibemaksu. Need kaubad ja teenused on praegu maksustatud üheksaprotsendilise maksumääraga.

Täiendav info:
Jaanus Marrandi
5143233

 

Tagasiside