Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. jaanuar

Riigikogu arutab teisipäeval sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks on anda omavalitsustele suuremad hoovad nii ettevõtluse arendamiseks kui uute töökohtade loomiseks.

Sotsiaaldemokraatide algatatud otsuse eelnõu kohustab valitsust töötama 1. märtsiks välja ettevõtluse toetamise kompleksne lahendus.

„Sügisel lükkas võimuliit tagasi meie ettepaneku, mis oleks pannud kohalikele omavalitsustele ettevõtluskeskkonna arendamise kohustuse. Toona väitsid koalitsioonisaadikud, et sotsiaaldemokraadid ei paku töökohtade probleemile terviklikku lahendust. Oleme parlamendi ees uue ettepanekuga – tervikliku lahenduse väljatöötamine ongi valitsuse ülesanne,“ ütles Neeme Suur.

„Vanaviisi enam jätkata ei saa, sest nii jooksevad maapiirkonnad rahvast päris tühjaks. Töökohtade loomisele kaasaaitamine peab saama iga omavalitsuse ülesandeks, mureks ja missiooniks. Riik peab eraldama selleks ka rahalised vahendid,“ rääkis Suur.

Suure sõnul räägib sotsiaaldemokraatide algatuse kasuks ka enamik argumente, millega regionaalminister põhjendab haldusreformi vajalikkust. „Regionaalne areng sõltub suuresti omavalitsuste võimekusest toetada kohalikku ettevõtlust,“ lisas ta.

Täiendav info:
Neeme Suur
5072228

 

 

Tagasiside