Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
30. august

Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb rahandusminister Jürgen Ligil riigikogu ees selgitada, kas ja millises ulatuses tõusevad uuel aastal avaliku sektori töötajate palgad.

Ligile arupärimise esitanud sotsiaaldemokraadid tahavad teada, kuidas on 2013. aasta riigieelarves realiseerunud tema kolleegidest ministrite palgasoovid ja juba antud lubadused.

„Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo esines hiljuti seisukohaga, et seoses inflatsiooni ja majanduse edenemisega on avaliku sektori töötajatel tekkinud palgatõusuks õigustatud ootused. Tema väitel kuuluvad loomulikult haridustöötajad, aga mitte ainult, nende hulka, kellel on õigustatud ootused suuremale palgale,“ ütles arupärimise üle andnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser. Oma haldusala töötajatele on Mikseri sõnul palka juurde küsinud ka kaitseminister Urmas Reinsalu, siseminister Ken Marti Vaher, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja kultuuriminister Rein Lang.

Sotsiaaldemokraadid osutavad ühtlasi rahandusministri väitele, et palgatõus on olnud hinnatõusust kiirem ja paluvad Ligil tutvustada haridus- ja kultuuritöötajate, politseinike, päästjate, kaitseväelaste ning meditsiinitöötajate reaalpalga muutumist viimasel viiel aastal. „Millistes nimetatud sektorites on palkade tõus olnud hinnatõusust kiirem? Kuivõrd põhjendatuks ja otstarbekaks peate erinevate ministeeriumite palgatõusu soove?,“ küsivad arupärijad.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside