Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
11. oktoober
 
 
 
 
 
Riigikogus jätkub kolmapäeval arutelu sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu üle, mis lubab puuduses elavatele peredele maksta üheaegselt nii toimetuleku-kui lapsetoetust.
Teisipäeval jäi sotsiaalhoolekande seaduse muudatuste esimene lugemine pooleli parlamendi tööaja lõppemise tõttu.
 
„Koalitsioonisaadikute häältega tegi sotsiaalkomisjon suurele saalile ettepaneku meie eelnõu tagasi lükata. Ma väga loodan, et riigikogu enamus nii kahetsusväärset otsust ei toeta. Kaalul on kõige vaesemate perede laste käekäik,“ ütles Heljo Pikhof.  „Viimane aeg on teha lõpp vastuolule, kus toimetulekutoetust saavad pered on sisuliselt lastetoetustest ilma jäetud. Riigieelarvele tähendab see muudatus 2,23 miljoni euro suurust lisakulu, mis on hea tahtmise korral leitav.“
Pikhofi sõnul arvestatakse lapsetoetus täna vanemate sissetuleku hulka, mille võrra maksab riik ka vähem toimetulekutoetust. Toimetulekutoetust saava pere esimene liige peab hakkama saama 76,7 euro, iga järgmine pereliige aga 61,36 euroga kuus. „Nii kasinates oludes kasvavad paraku tuhanded lapsed. Kui hoida lapsetoetused ja toimetulekutoetused lahus, jõuab lapsetoetus ka peredeni, kes vajavad kõige enam riigi tuge,“ lisas Pikhof.
Samasisulise eelnõu esitas Sotsiaaldemokraatlik Erakond ka riigikogu eelmises koosseisuses. Toona „unustas“ võimuliit eelnõu esimese lugemise järel lauasahtlisse.
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
 
Tagasiside