Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon toetas tänasel riigikogu istungil Arengufondi mõtteid ning kutsub jätkuvalt teisi parlamendi fraktsioone arutama tulevikukomisjoni loomise vajadust, mis tegeleks peamiselt tulevikku suunatud küsimustega.

„Tehtud on väga palju, seda nii majanduskasvu reaalsuste avastamisel ehk seirete osas, samuti uue majanduskasvu suundade selgitamisel. Aga Arengufond ei saa olla majanduskasvu veduriks, sest tarkade mõtete ja ettepanekute elluviijateks peavad olema riik ja ettevõtjad. Just riik peaks palju agressiivsemalt tegelema eelduste loomisega,“ ütles sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige Jüri Tamm.

Tamm lisas, et Eesti vajab märgilisi algatusi ja Toompea pole erandiks. “Sotsiaaldemokraadid on aastaid kutsunud looma riigikogus tulevikukomisjoni. Kriis sunnib uusi lahendusi leidma, seda ka parlamendi tasandil. Me peame muutuma tõsiseltvõetavaks partneriks, peame kasvatama kompetentsi ja ajama asju eesmärgipõhisemalt,“ mainis Tamm.

Sotsiaaldemokraadid on seda meelt, et tulevikukomisjon võiks tegeleda teemadega, mis on suunatud Eesti tulevikku: riiklikud strateegiad, demograafiline olukord, Eesti hariduse ja energeetika tulevik, Eesti majanduse tulevik jne.

Lisainfo:
Jüri Tamm
SDE riigikogu fraktsiooni liige
5038885
[email protected]
 

Tagasiside