Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile valitsuses heaks kiidetud riiklik alkoholipoliitika kava sisaldab kõiki aastate jooksul sotsiaaldemokraatide poolt välja töötatud seisukohti, aga alkoholitarbimise vähenemisel on oluline tulemusteni ka jõuda.

„Ei piisa ainult kavast, et juurduks kultuurne alkoholi joomine ja väheneks liigtarbimine,” ütles majanduskomisjoni sotsiaaldemokraadist liige Jüri Tamm. „Tegevuste rahastamine peab olema selge, näiteks peab teatud protsent laekuvast alkoholiaktsiisist minema alkoholitarbimise piiramiseks ja ennetustööks. Seeläbi tekib valmidus kaasata ettevõtlust ja kodanikuühiskonda.”

Alkoholitarbimisega kaasnevate kahjude vähendamisel on vaja järjekindlat tegutsemist, sotsiaaldemokraatide meelest peab tingimata lähiajal jõudma alkoholipoliitikas toodud eesmärkideni:
• kioskites tuleb keelata odekolonni müük,
• alaealiste otsene vastutus alkoholi ebaseadusliku tarbimise korral,
• alkoholiga seonduvate probleemide kajastamine kohalikes lehtes.

„Heameel on tõdeda, et oleme saavutanud üleriigilise ühtse öise alkoholimüügikeelu ning alkoholireklaamile on lisatud hoiatav teave. Kindlasti piirab alkoholi kättesaadavust alkoholi kallinemine läbi aktsiisi tõusu,” ütles Jüri Tamm.

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad üles pidama alkoholivaba päeva 1. juunil ja 1. septembril ning arendama alkoholivaba töökoha head ideed. „Suure asjani jõutakse ikka läbi väikeste sammude,” lisas Tamm.

Eesti kuulub alkoholi tarbimisharjumuste poolest riikide hulka, kus tarbimine on kõrge ja liigtarbimisest tulenevad kahjud on suured. Praegune olukord majanduses võib viia alkoholi tarbimise laienemisele.
„Pingelises olukorras sirutavad inimesed käe kergemini viinapudeli järgi,” ütles Jüri Tamm.

Lisainfo:
Jüri Tamm
Riigikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige, majanduskomisjon
50 38885
[email protected]

www.sotsdem.ee
 

[email protected]
555 89 250

 

Tagasiside