Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. jaanuar

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon teeb kolmapäeval riigikogus ettepaneku katkestada kõrgharidusreformi eelnõu teine lugemine, mis oma praegusel kujul toob haridusse uusi probleeme juurde ja mitte ei lahenda neid.

„Sotsiaaldemokraatide arvates halvendab Isamaa ja Res Publica poolt lubatud ja minister Aaviksoo poolt teostatav nn „tasuta“ kõrghariduse reform ettepandud kujul hoopis noorte juurdepääsu haridusele,“ ütles kultuurikomisjoni liige Jaak Allik.

Ta tuletas meelde haridusministri varasemat seisukohta, mille järgi saab reform käivituda üksnes koos vajaduspõhiste õppetoetuste sisseseadmisega. Vastavat eelnõu pole riigikogule esitatud. Sotsiaaldemokraadid loevad selgelt ebapiisavaks valitsuse kooskõlastusringile saadetud projekti, mille järgi hakatakse kõigest 135 eurost toetust maksma vaid neile üliõpilastele, kelle keskmine sissetulek pereliikme kohta jääb alla suhtelist vaesuspiiri ehk 280 eurot ja kes seejuures täidavad 100%-liselt õppekava.

„Ilma korraliku ja kindla rahalise katteta on praegu pakutava kõrgharidusreformi parteiline läbisurumine avantüür, mistõttu tuleb eelnõu lugemine katkestada,“ ütles Allik. „Olulised muudatused haridusvaldkonnas on pikaajalise mõjuga ning puudutavad terve põlvkonna saatust. Seepärast tuleb siin populismi vältida ja otsida konsensust.“

Täiendav info:
Jaak Allik
5030644

 

 

 

Tagasiside