Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Koolidirektorid saavad tähtajatud töölepingud

 Täna võeti riigikogus vastu seadus, mis kehtestab koolijuhtidele tähtajatud töölepingud, see muudab haridussüsteemi tugevamaks ja kaotab ohtliku koolijuhtide sundparteistamise.

 „Koolijuhiks kujunemine võtab palju aega, meie haridus vajab stabiilsust ja häid juhte,” ütles kultuurikomisjoni esimees sotsiaaldemokraatlikust fraktsioonist Peeter Kreitzberg. „Demokraatlikus riigis ei tohi olla koolijuhil poliitilist survet erakonda astumiseks.”

Uue seaduse järgi kehtivad Eestis tähtajatud lepingud huvikooli juhtidele, põhikooli-, gümnaasiumi-  ja kutseõppeasutuse direktoritele. Seni olid Eestis kasutusel tähtajalised lepingud ja haridusjuhid pidid iga 5 aasta järel läbima konkursi.

 „On lootust, et saabub tagasi aeg, kus koole tuntakse direktori nime järgi,” lisas Kreitzberg.

 Seadus takistab koolijuhtide sundparteistamist, mis on eriti suure ulatuse võtnud  Ida-Virumaal. Kui koolijuht ei tule oma ülesannetega toime, on tema vabastamiseks olemas objektiivsemad protseduurid, kui iga 5 aasta järel korraldatavad konkursid.

 Soome haridusedu üheks olulisemaks põhjuseks peetakse just haridusjuhtide ja ka õpetajate sõltumatust päevapoliitilistest  protsessidest. Euroopas on tava, et koolijuhtidega on sõlmitud tähtajatud lepingud.

 

 

Lisainfo:

Peeter Kreitzberg 50 64 562

Teate edastas:

Karin Tammer

SDE pressiesindaja

555 89 250; 631 6650

 

 

 

 

Tagasiside