Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
8. oktoober

 

Valitsusliidu saadikute häältega lükkas riigikogu täna tagasi sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis oleks pannud omavalitsustele kohustuse tegeleda ettevõtluskeskkonna arendamise ja töökohtade loomisega.

Sotsiaaldemokraadid peavad kahetsusväärseks, et vaatamata toetavale retoorikale ei soostunud võimuliidu poliitikud astuma väikest sammu uute töökohtade loomise suunas.

„Väga palju on räägitud omavalitsuste rollist ettevõtluse edendamisel. Siin ei tohiks olla maailmavaatelist kuristikku saali vasaku ja parema poole vahel. Ka regionaalministri haldusreformi teemaline retoorika tugineb just ettevõtluse edendamisele ja sellele, kas ja kuidas suudavad omavalitsused töökohtade tekkele kaasa aidata,“ märkis Neeme Suur. „Oleme veendumusel, et omavalitsused peavad koostöös riigiga looma tingimused töökohtade tekkeks ka väljaspool suuremaid linnu.“

Maaelukomisjoni esimehe Kalvi Kõva sõnul on töökohtade loomine ülimalt tähtis olukorras, kus viimase viie aasta Eesti väljarände saldo on üle 50000 inimese ehk rohkem kui Võrumaa jagu inimesi. 

„Ettevõtluskeskkonna soodustamisega ei tegele täna need omavalitsused, kust inimesed lahkuvad. Viimane aeg on teha muudatusi, et Eestimaa ühtlasemalt areneks. Kui jäädagi ootama, et kuskil tekib mingi kompleksne lahendus, siis selleks ajaks on rännanud Eestist välja tööd otsima järgmised 50000 inimest,“ ütles Kõva.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse eelnõu järgi tulnuks omavalitsuste uuest kohustusest tulenevad kulud katta riigieelarvest.

Täiendav info:

Neeme Suur, 5072228
Kalvi Kõva, 5216732

 

 

Tagasiside