Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
6. märts

Sotsiaaldemokraadid peavad regionaalminister Siim Kiisleri pakutud haldusreformi mudelit poolikuks, mis ei lahenda kohaliku elu sügavamaid probleeme ega omavalitsuste rahastamismuresid.

„Regionaalminister on takerdunud kinnismõttesse, et eelkõige tuleb joonistada valdadele sobiva suurusega piirid ja kõik muu läheb iseenesest paika. See on poolik ja primitiivne lähenemine,“ ütles riigikogu liige Neeme Suur. „Omavalitsuste koondumine tõmbekeskuste ümber on ühtpidi tore. Aga samas tekib tegelik suutlikkus piirkonna arendamiseks alles maakonna tasandil. Ka enamik inimestele pakutavaid teenuseid vajavad maakonna tasemel tehtavat koostööd.“

Suure sõnul ei paku ministri reformikava maakondliku koostöö osas lahendust ega räägi midagi ka omavalitsuste rahastamisest. „Seni kuni need küsimused on lahendamata, on pisut suuremate omavalitsuste piiride joonistamine pelgalt raam, mille sees puudub pilt,“ lausus Suur.

Sotsiaaldemokraadid ei poolda valdade sunniviisilist liitmist. Koondumine tõmbekeskuste ümber peaks olema omavalitsuste vabatahtliku liitumise korral loomulik areng.

Täiendav info:
Neeme Suur
5072228

 

 

Tagasiside