Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

31. jaanuar

Sotsiaaldemokraadid nõuavad peaminister Andrus Ansipilt vastust küsimusele, kes vastutab Estonian Airis tehtud juhtimisvigade eest, mis on lükanud rahvusliku lennukompanii kuristiku äärele.

„Aastatel 2011 ja 2012 eraldas valitsus ettevõttele kokku 30 miljonit eurot uue strateegia elluviimiseks. Samas on lennufirma olnud 2006. aastast kahjumis, mis suurenes märkimisväärselt just viimastel aastatel ja eriti viimastel kuudel,“ märkis Jaan Õunapuu arupärimist riigikogus üle andes. Lisaks on Estonian Airi nõukogu esimees Erki Raasuke öelnud, et täiendavalt on vaja 50-70 miljonit eurot, et tagastada tehasele ebavajalikuks osutunud lennukid.

Ajal, kui majandusministeerium sai valitsuselt ülesande esitada jaanuari lõpuks tegevus-ja ajakava Estonian Airi restruktureerimiseks või siis kava alternatiivsete lahenduste kohta, jagasid peaminister ja majandusminister lennufirma päästmise väljavaadete kohta vastuolulist infot, selgitas Õunapuu. „Jaanuari keskel Estonian Airi päästmise plaani ei olnud. Tahame teada, kas täna on seis parem,“ lisas ta.

 Sotsiaaldemokraadid küsivad Ansipilt, kas ta näeb terve valitsuse süüd lennufirma raskes majandusolukorras või langeb kogu vastutus majandusminister Juhan Partsile. Kas viimaste aastate firma kahjumis oli oma osa firma juhtkonnal ja kas nõukogu liikmed peaksid tulenevalt äriseadustikust kandma ka isiklikku vastutust, pärivad nad valitsusjuhilt.

Ansipil tuleb samuti öelda, kuidas mõjutab Estonian Airi halb majandusseis Tallinna Lennujaama, kus firma regulaarliinide osatähtsus on üle 40 protsendi.

Täiendav info:
Jaan Õunapuu
5174725

 

 

Tagasiside