Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et kaasaegne majandus vajab riigi tuge, mille puhul ei saa piirduda ainult aruteluga ja valitsusel tuleb teha kiiret reageerimist nõudvate probleemide lahendamiseks jõuliseid samme ettevõtlus keskkonna konkurentsivõimelisemaks muutmisel.

 
„Majanduspoliitika ümberkujundamine nõuab riigipoolseid juhiseid ja otsuseid,” ütles Jüri Tamm sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige täna riigikogus toimuval „Ettevõtlus keskkonna arengu” arutelul. „On möödas ajad, kus riik on õhuke ja kõrvalvaataja rollis, samuti on möödanik panustamine tööjõu ja energia odavusele,” oli Tamm kindel.
 
Sotsiaaldemokraatide ettepanekud ettevõtlus keskkonna parandamiseks:
  • Ettevõtjatele tuleb luua soodsad võimalused investeerida oma tööjõudu, sest tark ja terve inimene on nii riigi kui ettevõtja ühine soov ja edu alus, see tähendab tänaste erisoodustusmaksude kaotamist töötaja hariduse ja tervise edendamise pealt.
  •  Uue lihtsustatud ettevõtlusvormi loomine, mis täiustaks lisaks FIE ja OÜ olemasolule meie ettevõtlike inimeste osalemist majanduses.
  • Haldusreformi eesmärgipärane ehk regionaalpoliitika sisuline läbiviimine, millest on räägitud aastaid. Näiteks kindlustades kohalikul tasandil haldusreformi tõttu töö kaotajale riigipoolne tulu, juhul kui ta alustab ettevõtlusega oma elukohas luues nii uusi töökohti.
  • Luua riigikogus uus tulevikukomisjon, mis tegeleb parlamentaarsel tasandil riigile pikaajaliste oluliste eesmärkidega, olemata mõjutatud päevapoliitikast ja vahetuvatest valitsustest.
  • „Majandusarengu ja tööhõivekava 2009-2011” vastu võtmine ja sidumine igapäevaste poliitiliste otsuste ja toimingutega.
  • Liitumine eurotsooniga.
 „Eesti majanduses on täna riigi esmaseks ülesandeks taastada ettevõtlike inimeste usk äritegevuse otstarbekusse, mis on juba täna teostatav läbi lihtsate otsuste,” ütles Tamm.
 
 
Lisainfo:
Jüri Tamm
50 38 885
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige
 
Teate edastas:
555 89 250; 631 6650
 
 
Tagasiside