Endine haridusminister Peeter Kreitzberg rõhutas, et olukord, kus üliõpilane peab samaaegselt õppimisega ka töötama, pole päris normaalne. „Üliõpilasel peavad olema tingimused, et ülikool nominaalajaga lõpetada. Sellega seoses oleme valmis koheselt toetama EÜLi ideed, mille järgi saaks kõik nominaalajaga edasijõudnud õppurid positiivsete hinnete omamisel kokku 2000 krooni toetust kuus. SDE leiab ka, et need, kes on hinnete poolest väga edukad, saaksid veel täiendavat stipendiumi 1000 krooni,” selgitas Kreitzberg.

EÜL leiab, et õppetoetustel on oluline roll kõrgharidusele õiglase ligipääsu tagamisel. „Vaja on tõhusat sotsiaalsete garantiide süsteemi, mis lubab üliõpilasel toime tulla, ilma et ta oleks sunnitud enda ülalpidamiseks töötama, õpiaega pikendama või õpingu sootuks katkestama,” ütles EÜLi juhatuse aseesimees Marja-Liisa Alop.

Peeter Kreitzberg kinnitas peale kohtumist Eesti Üliõpilaskondade Liiduga, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond on valmis Eesti Üliõpilaskondade Liiduga tegema koostööd ka teistes küsimustes. „Näiteks transpordi- ja eluasemevaldkonna toetuste osas. Kindlasti tuleb seista ka selle eest, et üliõpilase akadeemilise puhkuse ajal oleks tagatud tervisekindlustus,” lisas Kreitzberg.

EÜL ja SDE on ühisel seisukohal, et haridus peab olema eelkõige riigipoolne investeering ning selleks, et maksimeerida kõrgharidusest tulenevat kasu ühiskonnale, on vaja riiklikku toetussüsteemi, mis võimaldaks üliõpilastel õppetööle täielikult pühenduda.

 

 

 

 

Tagasiside