Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

28. veebruar

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et valitsus astuks vastavalt Euroopa Liidu direktiivile konkreetseid samme avatud elektriturul kõige kaitsetumaks jäänud inimeste toetamiseks.

„Varasemast märksa suuremad elektriarved on pannud paljud tarbijad väga keeruliste valikute ette või käib arvete maksmine inimestele hoopis üle jõu. Samas pole valitsus vaevunud täitma Euroopa Liidu direktiivi, mis kohustab liikmesriike võtma kasutusele vajalikud meetmed, et kaitsta lõpptarbijaid ja tagada eelkõige piisav tugi vähemkindlustatud tarbijatele,“ selgitas Rannar Vassiljev.

Seetõttu esitasid sotsiaaldemokraadid täna arupärimise majandusminister Juhan Partsile, et saada teada, mida on ministri valitsemisalas elektritarbijate kaitsmiseks ette võetud ja mida on kavas veel teha. Samuti tuleb Partsil öelda, miks ei ole avatud turul üldteenuse pakkumisel tagatud konkurents.

2009. aastast pärit direktiiv näeb Vassiljevi sõnul ette, et reguleeriv asutus ehk siis konkurentsiamet seisaks selle eest, et tarbijad saaksid kasu oma riigi elektrituru tõhusast toimimisest ning edeneks ka konkurents.
 

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

 

Tagasiside