Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
15. august

Täna õiguskantsler Indrek Tederi ja rahandusekspert Andres Tupitsaga kohtunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on veendunud, et kõiki Euroopa Stabiilsusmehhanismi puudutavaid otsuseid saab langetada üksnes riigikogu täiskogu.

„Nii Indrek Teder kui Andres Tupits rõhutasid, et Eesti riigile saab rahalisi kohustusi võtta vaid parlamendi suur saali otsustega. Me ei saa kuidagi leppida valitsuse plaaniga suruda otsustamine Euroopa Liidu asjade komisjoni. See on üheselt riigikogu täiskogu roll, mis tuleb talle ka anda,“ ütles rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev.

Riigiõigusliku praagi kõrval sisaldab ESMi stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduseelnõu endas ka valitsuse soovi mitte selgitada avalikult ESMiga seonduvat, märkis Vassiljev.

Sotsiaaldemokraadid esitavad 8. augustil esimese lugemise läbinud eelnõule rea muudatusettepanekuid. „Kui eelnõu oluliselt ei parandata ega seal olevaid vastuolusid ei kõrvaldata, pole võimalik ka tema poolt hääletada,“ lisas Vassiljev.

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

 

Tagasiside