Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
8. august

 

Sotsiaaldemokraatide kinnitusel läheb Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise seaduseelnõu vastuollu põhiseadusega, mistõttu ei ole juhul, kui eelnõu ei muudeta, võimalik tema poolt hääletada.

„Valitsus saatis riigikokku vigase eelnõu, mis sisaldab lausa riigiõiguslikke tobedusi. Antud kujul ei saa me ESMiga liitumist toetada,“ ütles sotsiaaldemokraadist rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev. „Nii piinliku eelnõu esitamine on häbiplekk valitsusele, eelnõu vastuvõtmine oleks häbiplekk riigikogule.“

Vassiljevi sõnul kumab eelnõust läbi rahandusministri mure, et ESMiga seonduvat pole vaja avalikult arutada ja selgitada. „Seetõttu on üritatud viia võimalikult palju õigusakte parlamendi täiskogu asemel Euroopa Liidu asjade komisjoni, mis on aga vastuolus konstitutsioonilise riigikogu kodu- ja töökorra seadusega,“ selgitas ta.

Eelnõu annab valitsusele võimaluse otsustada, kas ja mida ta saadab komisjoni ning mida suurde saali. Samuti ei pea valitsus arvestama ELAKi ja riigikogu soovitustega, lisas Vassiljev.

Vigade ja vastuolude kõrvaldamiseks esitavad sotsiaaldemokraadid eelnõule rea parandusettepanekuid.

Täiendav info:

Rannar Vassiljev
56215610
 

 

Tagasiside