Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE
13.november 2007

 

SDE:  Esmakordselt ajaloos toetab valitsus uute lasteaiakohtade loomist ja lasteaiaõpetajate palgatõusu

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise eelnõu, millega valitsus esmakordselt Eesti ajaloos asub toetama omavalitsusi, et luua uusi lasteaiakohti ja tõsta lasteaiaõpetajate palka.

„Sotsiaaldemokraatide jaoks on selle eelnõu heakskiitmine ühe olulise valimislubaduse täitmine, mis lahendab mitu probleemi,” ütles Nestor. „Meie sündivust pidurdab oluliselt lasteaiakohtade nappus paljudes omavalitsustes. Teisalt on väga ebaõiglane olukord, kus sama töö eest saavad lasteaiaõpetajad praegu mõnes omavalitsuses pea kaks korda madalamat palka kui nende kolleegid teises omavalitsuses. Pealegi jääb vanemahüvitis kui meede ilma arenduseta kui vanemal ei ole võimalust oma last lasteaeda panna”

Riik toetab järgmise aasta riigieelarve kohaselt uute lasteaiakohtade loomist 300 miljoni krooniga, millele omavalitsused lisavad kaasrahastamisena sama suure summa. Kokku investeerib riik lasteaedadesse 1,4 miljardit krooni, sest programmi kestvus on 2011. aastani.

Eelnõu esitati ühiselt Sotsiaaldemokraatide, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Reformierakonna poolt. Lasteaiaõpetajate palgakäärid on praegu väga suured, alates erinevates omavalitsustes 3500 kroonist. Ühe uue lasteaiakoha loomine läheb arvestuslikult maksma ligi  400 000 krooni.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
[email protected]
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250
631 6650

Tagasiside