Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond esitas täna Vabariigi Valimiskomisjonile 2007. aasta Riigikogu valimiste kandidaatide ringkonnanimekirjad ja üleriigilise nimekirja.

 

Erakonna peasekretär Randel Länts ütles, et esitatud nimekirjaga loodetakse riigikogus saada vähemalt 17 kohta. „Nimekirja järjestus pandi kokku sisevalimiste teel, seega demokraatlikul viisil nagu Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale kohane,” selgitas Länts.

Sotsiaaldemokraatide esinumber on esimees Ivari Padar, kes kandideerib Võru-, Valga- ja Põlvamaa ringkonnas. Temale järgneb aseesimees Eiki Nestor ja Euroopa Parlamendi saadik Andres Tarand. Neljandal kohal on endine kaitseminister Sven Mikser, tema järel Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Kadi Pärnits ja endine haridusminister Peeter Kreitzberg. Kaheksandal kohal on riigikogu liige Mart Meri.

„Esikümnesse mahtus kolm uut tegijad, keda näeme ka tulevate ministritena. Seitsmendal, üheksandal ja kümnendal kohal on vastavalt Saint-Gobain Ehitustooted Eesti AS juhataja Urve Palo, teatri NO99 tegevjuht Indrek Saar ning Tallinna linnavolikogu SDE fraktsiooni aseesimees Hannes Rumm,” lisas Länts.

SDE üleriigiline valimisnimekiri on üleval ka erakonna koduleheküljel www.sotsdem.ee

Tagasiside