Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
18. veebruar

Riigikogu arutab teisipäeval sotsiaaldemokraatide algatatud seadusemuudatust, mille eesmärgiks on lubada põllutöömasinates kasutada erimärgistatud kütust, kui tegu on teede lumest lahtilükkamisega.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu teeb „sinise kütuse“ lubatuks ka muudel päästeoperatsioonidel.

„Oleme samasisulise ettepanekuga kolmandat korda riigikogu ees. Detsembris toetas sama ideed ka valitsus Helir-Valdor Seederi isikus. Nüüd on põhjus loota, et põllumajandusministri erakond toetab meie eelnõu,“ lausus Kalvi Kõva.

Suurema lumetuisu või tormi ajal on valla-, aga ka riigiteede lahtihoidmine keeruline ja kulukas ülesanne, mida tuleb Kõva sõnul igati toetada. „Tegevpõllumehena tean, et kütuse vahetamine masinas on pahatihti võimatu või siis ülimalt aeganõudev töö. Leiame, et erakordsetes oludes ei ole nõue kasutada ainult märgistamata kütust õigustatud,“ rääkis parlamendi maaelukomisjoni juhtiv Kõva.

Sotsiaaldemokraatide esitatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise eelnõu järgi tohib hädaolukorra likvideerimisel ja päästetöödel kasutada erimärgistatud diislikütust. Selleks peab olema kas valitsuse kriisikomisjoni, regionaalse kriisikomisjoni või siis kohaliku omavalitsuse kriisikomisjoni otsus.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

 

Tagasiside