Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE ei nõustu teatri- ja kontserdipiletite hinnatõusuga

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on kindlalt vastu Reformierakonna soovile tõsta teatri- ja kontserdipiletite käibemaksu praeguselt 5 protsendilt 18 protsendile.

„Me ei pea õigeks tõsta piletihindu kultuuriüritustel,”  ütles  Eiki Nestor Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimees.

Ainuüksi teatrikülastusi tehakse Eestis aastas üks miljon, seega piletihinna tõus tähendaks väärtkultuuri tarbijate taskust ligi 12-13 miljoni krooni võtmist.

Eelmisel nädalal tegi Reformierakond valitsusliidu eestseisuses koalitsioonipartneritele ettepaneku tõsta käibemaksu määra 5 protsendilt 18 protsendile, mille SDE kindlalt ja kategooriliselt tagasi lükkas.

SDE ei pea samamoodi mõistlikuks olukorda, kus 5% käibemaksumäär rakendub kõigile üritustele, ka näiteks õllesummerile ja ööklubidele.

 „Ent selle olukorra lahendamiseks ei ole vaja tõsta Linnateatri, Vanemuise ja teiste eesti teatrite külastajate piletihinda. Sotsiaaldemokraadid soovitavad olukorra lahendamiseks kultuuriministeeriumil täiendada etendusasutuste seadust. Kahjuks on kultuuriminister Laine Jänes sellest korduvalt keeldunud väites, et kultuuriministeeriumil puudub vajalik kompetents etendusasutuste seaduse muutmiseks. Kuigi seda viimast ma uskuda ei tahaks,” ütles Nestor.

Etendusasutuste seaduse muutmise korral ei tekiks küsimusi käibemaksu laekumisel.

 

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
[email protected]
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250 
631 6650

Tagasiside