Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
25. märts

Sotsiaaldemokraadid tahavad, et rahandusminister Jürgen Ligi tooks riigikogu eest selgust, kui palju maksumaksja raha on kavas täiendavalt Eesti Energiasse suunata.

„Ajakirjanduse andmetel võib Eesti Energia omakapitali laiendamise vajadus küündida kuni miljardi euroni. Samas ei ole ettevõtte nõukogul ülevaadet, millised investeeringud ning mis ajal on plaanis rajada, ütles Rannar Vassiljev. „Eesti Energia aktsiakapitali laiendamise sildi all anti ettevõttele 2012. aastal 150 miljonit eurot, 2013. aasta eelarvesse on reserveeritud 200 miljonit eurot. Lisaks arvestab rahandusministeeriumi rahavoogude prognoos 2014. aastal veel 200 miljoni euroga,“ osutas Vassiljev.

Seepärast küsivad sotsiaaldemokraadid Ligilt, kui palju maksumaksja raja plaanitakse ettevõttesse suunata. Ministril tuleb kommenteerida ka energiahiiu juhatuse liikme Margus Kaasiku väidet, et börsiplaanide luhtumise korral on valitsus lubanud toetada ettevõtet 400-500 miljoni euroga.

„Ajakirjanduses ilmunu alusel saab väita, et ettevõtte nõukogu ei tea, milliseid investeeringuid Eesti Energia omakapitali laiendamise arvelt teha plaanib. Kas valitsusel on vastav info? Kas kirjeldatud olukorras on täiendavad finantssüstid põhjendatud?,“ seisab arupärimises.

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

 

Tagasiside