Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
3. mai
 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon peab lubamatuks Eesti Energia börsile viimisega kiirustamist, kuna tänane börsiplaan kätkeb Virumaa ja Virumaa elanike jaoks suuri keskkonnariske.

„Meie saadikurühma kohtumisel Eesti Energia juhtkonnaga selgus, et Eesti Energia börsile minek tähendab uute põlevkivikaevanduste avamist ja kaevemahtude olulist suurendamist,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar.

Tema sõnul on sotsiaaldemokraadid seepärast vastu Eesti Energia kiirele börsile viimisele. „Kutsume keskkonnaminister Jaanus Tamkivi tegema oma tööd ja avalikustama ka Virumaa elanikele, milliseid keskkonnariske selle börsiplaani investeerimiskavad sisaldavad,“ lausus Saar. „Üheselt on ju selge, et uusi kaevandusi ei saa avada ilma kohalike elanike nõusolekuta. Väga põhimõttelisi otsuseid soovitakse aga taas teha üle inimeste peade.“

2008. aastal seisid sotsiaaldemokraadid selle eest, et põlevkivi arendamise riiklikusse arengukavasse jõuaks säte, mis lubab aastas maksimaalselt kaevandada 15 miljonit tonni põlevkivi. Eesti Energia ja teiste põlevkivitarbijate investeerimissoovid ületavad selle piiri aga oluliselt.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436
 

 

Tagasiside