Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

27. september

 

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni hinnangul on valitsus uut eelarvet kokku pannes jätnud vastuseta küsimuse, millised saavad Eesti riigi tulud olema juba lähiaastatel, kui välisraha osakaal kõvasti kukub.

Sotsiaaldemokraat Sven Mikseri kinnitusel on 2011. aasta riigieelarve üheks märksõnaks jätkusuutmatus. „Tuleva aasta eelarves on oluline välisvahendite osakaalu selge tõus. Kui veel 2009. aastal moodustas teiste riikide maksumaksjate tugi Eestile 15 protsenti eelarve mahust, siis järgmisel aastal tõuseb see number peaaegu 20 protsendini,“ märkis Mikser. „On aga teada, et aastatel 2013 – 2014 väheneb välistoetuste osakaal tunduvalt. Seega jätab Ansipi valitsus järgmisele valitsusliidule pureda paraja pähkli: millega asendada Euroopa Liidu maksumaksjate osa Eesti riigieelarves.“

Saadikurühma esimehe Eiki Nestori sõnul on valitsus uhkusega teatanud, et sotsiaalkulud moodustavad eelarvest 30 protsenti.

 

„Omalt poolt lisan siia teise teadmise – sotsiaalkulude osakaal sisemajanduse kogutoodangust on Eestis kaks korda väiksem kui Euroopa Liidu keskmiselt. Meist vähem kulutab vaid Läti. Pikaajalise töötuse juures oleksin isegi parempoolselt valitsuselt uskunud suuremat abi neile, kes on kõige raskemas olukorras,“ rääkis Nestor.

 

Ajal, kui tõusevad kulutused vaid vanemahüvitisele ja seda 293 miljoni krooni võrra, jäävad samaks toimetulekupiir, riiklik töötutoetus ja üksikvanemate lastetoetused, loetles Nestor. Tema väitel tuleb leida paremad võimalused ka ravikindlustuse reservide kasutamiseks.

 

 

Täiendav info:

 

Eiki Nestor

5183432

Sven Mikser

5073458

 

 

 

Tagasiside