Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel kohtumisel leidsid Eesti Ametiühingute Keskliit, Teenistujate Ametiliitude Organisatsioon ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, et kolmandatest riikidest pärit võõrtööjõu kaasamine ei ole Eesti riigi huvides.

Kolmandatest riikidest pärit töötajate massilist sissetoomist Eestisse püütakse põhjen­dada tööjõupuudusega, mis on tingitud kiirest majanduskasvust ning asjaolust, et töö­jõu vaba liikumise tingimustes on erinevatel andmetel hinnanguliselt üle 30 000 meie töötaja lahkunud madala palga tõttu tööle välisriikidesse. 

EAKLi juht Harri Taliga ütles, et üleriigilise palgapoliitika arendamiseks pole riik viimase viie aasta jooksul soovinud astuda ühtegi tõsist sammu. „Korduvalt on tagasi lükatud ka ametiühingute ettepanekud. Varsti oleme olukorra ees, kus Eesti töötajad töötavad mujal, võõrad aga töötavad meil,” lisas Taliga.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Eiki Nestor sõnas, et Eesti majandust ei saa üles ehitada odava tööjõu massilisele sissetoomisele kolman­da­test riikidest. „Võõrtööjõud on pseudolahendus, mis ainult süvendab Eesti majandus­lik­ke ja sotsiaalprobleeme,” sõnas Nestor. „Suund peab olema sellele, et Eesti töötaja tuleks siia tagasi. Selleks peab majanduspoliitika olema suunatud tootlikkuse tõusule, olema üldriiklik palgapoliitika ning tuleb aidata tööle kõik need inimesed Eestis, kes mingil põhjusel tööl ei käi.”

Kohtumisel osalesid EAKLi poolt Harri Taliga ja Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson, TALO esimees Ago Tuuling, SDE poolt aseesimees Eiki Nestor ja juhatuse liige Kadi Pärnits.

Tagasiside