Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE arvab, et koheselt tuleb alustada läbirääkimisi riigikogu liikmete palga osas

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon arvab tänase Reformierakonna ja eelmise nädala IRL ettepanekutega tutvumisel, et parlamendi töö seisukohalt on esmatähtis riigikogu liikmete palgaküsimuse lahendamine.

„Lennukaid ideid, millega avalikkust üllatada võib leida nii riigiõiguse kui astronoomia vallast. Alustaks millestki lihtsamast – palgast,”  ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon vastas täna Isamaa ja Res Publica Liidu kümnele ettepanekule kirjaga, millele oli lisatud kolm SDE koostatud eelnõud riigikogu töö muutmiseks.

Lisaks juhib SDE tähelepanu asjaolule, et ettepanekuid infotunni kaasajastamise, riigikoguliikmete palgakorralduse ja tulevikukomisjoni algatamise kohta on sotsiaaldemokraatide fraktsioon teinud juba aastate eest ning on tulnud välja vastavate eelnõudega juba varem.

Ettepanekud, mille jaoks ei ole tarvis muuta riigikogu kodu- ja töökorra seadust, tuleb läbi arutada riigikogu juhatuse ja fraktsioonide juhtide vahel.
Põhiseadusekomisjonis tuleb arutada neid ettepanekuid, mille osas tuleb muuta riigikogu kodu- ja töökorra seadust, misjärel komisjon algataks ka vastava seadusemuudatuse.

Ühtlasi ootavad sotsiaaldemokraadid IRL ja Reformierakonna fraktsioonilt jaatavat vastukaja tulevikukomisjoni algatamise osas. SDE ammune ettepanek on moodustada tulevikukomisjon, kus saaks otsustada pikaajaliste Eesti riigile oluliste küsimuste üle.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250; 631 6650
[email protected]

Tagasiside