Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

28. jaanuar

Peaminister Andrus Ansipil tuleb riigikogu ees öelda, miks pole narkokuritegevuse vastane võitlus vilja kandnud ja mida kavatseb valitsus lähiajal narkosurmade vähendamiseks ette võtta.

Ansipile adresseeritud arupärimise üle andnud sotsiaaldemokraat Andres Anvelti sõnul seadis eelmisel aastal lõppenud narkomaania ennetamise riiklik strateegia eesmärgiks narkomaaniaga seotud kahjude igakülgne vähendamise, pannes rõhu just inimelude säästmisele. „Narkosurmade vähenemise asemel toimus hoopis nende drastiline kasv. Eesti saavutas 2012. aastal oma 160 narkosurmaga Euroopas nukra esikoha, mis on üle seitsme korra enam kui Euroopas keskmiselt,“ märkis Anvelt.

Hiljuti tõdes politsei vastava ala esindaja, et riik on oma narkovastases tegevuses ebaõnnestunud, märkis Anvelt. „Eelmise aasta statistika näitab nii narkokuritegude avastamiste kui ka vastavate menetluste arvu vähenemist. Võrreldes 2008. aastaga on lausa 190 võrra kahanenud tänavadiilerlusega seotud menetluste arv. Kindlasti on narkosurmade arvu suurenemine pöördvõrdeline väikeste koguse avastamisega. Kasvanud on ka narkootikume tarvitanud noorte osakaal,“ selgitas Anvelt.

Sotsiaaldemokraadid küsivad Ansipi hinnangut nii väitele, et „Narkomaania ennetamise riiklik strateegia aastani 2012“ on läbi kukkunud kui ka eri ministeeriumite rollile ja koostööle strateegia eesmärkide täitmisel. „Milliseid samme planeerib valitsus lähiajal, et viia narkosurmade arv lõpuks vähenemisele?,“ pärivad nad valitsusjuhilt.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

 

 

Tagasiside