Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
10. jaanuar

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna arupärimise peaminister Andrus Ansipile, kel tuleb riigikogu ees selgitada, kas valitsus on loobunud Ida-Virumaa tegevuskava täitmisest ning piirkonna sügavate sotsiaalmajanduslike probleemide leevendamisest.

„Jõulude eel ilmus Postimehes pikem lugu sellest, et valitsus olevat pannud Ida-Viru tegevuskava kalevi alla, millega soostusid ka mitmed koalitsiooni liikmed. Tahame peaministrilt pärida, kuidas asi tegelikult on,“ ütles Jaak Allik.

2010. aasta septembris kiitis valitsus heaks Ida-Virumaa tegevuskava aastateks 2010-2014, mille rakenduskava sisaldab omakorda 57 konkreetset tegevust piirkonna olukorra parandamiseks.

Ansip peab ütlema, mis samme on valitsus siiani astunud tegevuskava täitmise suunas ja mida on kavas teha 2012. aastal. „Mis on teie arvates on võti Narva, Kohtla-Järve ja Sillamäe elanike Eesti ühiskonda positiivseks integreerimiseks,“ pärivad sotsiaaldemokraadid valitsusjuhilt. Samuti tahavad nad teada, kas venekeelsete inimeste ebapiisav integreerimine Eesti ühiskonda ja Ida-Virumaa sotsiaalmajanduslike probleemide jätkuv teravnemine võib kujutada endast julgeolekuriski.

Peaministril tuleb tuua riigikogu ees selgust ka sisekaitseakadeemia tuleviku osas. Koalitsioonilepingus lubab valitsusliit kaaluda sisekaitseakadeemia ümberpaigutamist Ida-Virumaale.

Täiendav info:
Jaak Allik
5030644

 

Tagasiside