Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
8. november

 

Valitsusjuht Andrus Ansipil tuleb sotsiaaldemokraatide nõudel anda riigikogu ees aru, miks on tema juhitav valitsus aastaid tegevusetult passinud, mängides maha Eesti koha soolise võrdõiguslikkuse tabelis.

„Maailma Majandusfoorumi tänavusest soolise võrdõiguslikkuse aruandest selgub, et Eesti omab soolise võrdõiguslikkuse tabelis 135 riigi hulgas 60. kohta. Ansipi peaministriks oleku aja jooksul ehk aastatel 2006-2012 on Eesti kukkunud 31 kohta,“ märkis Marianne Mikko arupärimist üle andes. „Ajal, kui maailma arenenud riigid pingutavad võrdõiguslikkuse parandamise nimel istub Eesti valitsus käed rüpes. Läti on samal ajal tõusnud 19. kohalt 15. ja Soome kolmandalt kohalt teisele kohale.“

Mikko sõnul on valitsuse tegevusetus seda kahetsusväärsem, et Eesti on jätkuvalt suurima soolise palgalõhega Euroopa Liidu riik. Läinud aasta septembris tegi riigikogu valitsusele ülesandeks töötada välja tegevuskava naiste ja meese palgalõhe vähendamiseks. Paraku keskendub juulis heakskiidu saanud tegevuskava peamiselt teavitustööle, lisas Mikko.
Sotsiaaldemokraadid küsivad peaministrilt, millal valmib tegevuskava see osa, mis hõlmab riikliku järelevalvet, seadusandlust ja kollektiivläbirääkimisi.

„Palgaerinevuse kaotamiseks soovitab Euroopa Komisjon selgitada tööandjatele soolise võrdõiguslikkuse majanduslikku põhjendatust ning kollektiivlepingute olulist rolli palgavahede kaotamisel. Mis kaalutlustel ei lisatud neid meetmeid tegevuskavasse?,“ seisab arupärimises.

Palgalõhe vähendamise tegevusi on kavas rahastada 85 protsendi ulatuses Norra finantsmehhanismi programmi ja Euroopa Sotsiaalfondi programmi toel. „Välisabil põhinev tegevus diskrimineerimise vastases võitluses on kohane noore demokraatiaga arenguriigile, mitte Euroopa Liidu, NATO ja OECD liikmele. Kas teie juhitav valitsus näeb ka Eestil mingit vastutust või tegeletakse sellega üksnes siis, kui välisdoonorid projekte rahastavad?,“ pärib Mikko Ansipilt.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

 

 

Tagasiside