Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon leidis pärast justiitsminister Langiga kohtumist, et ministri põhjendused Sergei Markovi Schengeni viisaruumi „mustast nimekirjast“ kustutamiseks polnud piisavad ning minister on oma otsusega kahjustanud Eesti julgeoleku huve. Sotsiaaldemokraadid algatavad Langi umbusaldamise, millega kutsutakse ühinema kõiki teisi parlamendiliikmeid.

Fraktsiooni esimees Eiki Nestor kinnitas, et sotsiaaldemokraadid algatavad Langi umbusaldamise, millele ootavad ka teiste parlamendiliikmete toetusallkirju. “Umbusalduse plaanime üle anda esmaspäeval,” lisas Nestor.

SDE fraktsiooni liige Sven Mikser nentis, et sotsiaaldemokraadid ei kuulnud Langi suust rahuldavat põhjendust, miks ta Schengeni viisaruumi mustast nimekirjast Eesti-vastaseid küberrünnakuid õigustanud Vene poliitiku kustutas.

„Meie hinnangul oli endise siseministri Jüri Pihli omaaegne otsus lülitada Eesti vastaste küberrünnakute korraldamisega praalinud Markov Schengeni viisakeelu nimekirja igati põhjendatud. Kuid Langi otsus Markov sealt nimekirjast eemaldada meie jaoks piisavalt põhjendust tänasel kohtumisel ei leidnud,” ütles Mikser.

Mikseri sõnul toimib sissesõidukeeld kogu Schengeni viisaruumi tõhusa heidutusena inimeste suhtes, kes ohustavad Eesti julgeolekut. “See on ainus võimalus, kuidas küberterroriste ja nende mahitajaid heidutada – ainult Eesti riiki sissesõitmise keeld pole piisav, aga kui inimene ei saa sõita näiteks Vahemere äärde puhkama, siis on see hoopis teise kaaluga,“ lisas Mikser.

Lisainfo:
Sven Mikser
SDE fraktsiooni liige
GSM: +372 5073 458

Tagasiside