Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


SDE riigikogu fraktsiooni esimehe Eiki Nestori sõnul on sotsiaaldemokraatide algatatud justiitsminister Rein Langi umbusalduseks vajalik arv allkirju koos ning umbusalduse avaldus antakse täna riigikogu juhatusele üle.
 
Nestori sõnul kirjutasid umbusaldusavaldusele alla sotsiaaldemokraatide, Keskerakonna ja Rahvaliidu saadikud. Hetkeseisuga on allkirju 40, lisas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees.
 
“Umbusalduse algatajad ei ole kuulnud ühtki objektiivset põhjust, mis mõjutasid minister Langi tühistama Sergei Markovile kehtestatud sissesõidukeeldu. Langi langetatud otsus kahjustab Eesti riigi ja teiste Schengeni viisaruumi riikide julgeolekut, näidates meie soovimatust võidelda rahvusvaheliste küberrünnakute vastu omapoolsete meetmetega,” märkis Nestor.
 
Nestor lisas, et umbusalduse hääletus toimub hiljemalt kolme tööpäeva jooksul. “Seega esimene võimalus umbusalduse hääletuseks on täna, kui valitsus nii otsustab,” lisas Nestor.
 
Nestor teatas, et sotsiaaldemokraadid ühinevad ka Keskerakonna algatatud välisministri umbusaldusega. “Meid on äärmiselt ebameeldivalt üllatanud, diplomaatilises keeles öelduna, erinevad sõnumid, mis antud juhtumi osas on edastatud. Eesti keeles nimetatakse seda valetamiseks,” lisas Nestor.


Tagasiside