Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
16. oktoober

Sotsiaaldemokraadid peavad ülimalt kahetsusväärseks, et rahanappuse tõttu seiskus juba augustis paljudes maakondades abivahendite soodusmüük ja laenutus puuetega inimestele, sealhulgas erivajadustega lastele.

„Kuigi erivajadustega inimestel on seaduslik õigus saada soodustingimustel neile eluliselt vajalike abivahendeid, oleme olukorras, kus inimesed ootavad pikkades järjekordades. Halvenenud on inimeste elukvaliteet ja igapäevaeluga toimetulek. Eriti murettekitav on, et ka erivajadusega lapsed on jäetud ilma võimalusest osta soodustusega mähkmeid ja laenutada muid vajalikke vahendeid,“ märkis sotsiaaldemokraat Helmen Kütt. Tema sõnul on kriisile kaasa aidanud nii abivahendite hindade järsk kallinemine kui ka inimeste ringi laienemine, millele aga riik oleks pidanud kiirelt reageerima.

Seetõttu esitasid sotsiaaldemokraadid täna arupärimise sotsiaalminister Hanno Pevkurile, kellel tuleb nüüd riigikogu ees öelda, mida on ministeerium kriisi lahendamiseks ette võtnud. Nad küsivad Pevkurilt, milline summa eraldatakse 2012. aasta lisaeelarvest järjekordade likvideerimiseks ja kas 2013. aastal kulgeb inimeste abivahenditega varustamine tõrgeteta.

Küti väitel lubas sotsiaalminister ühel valimiseelsel kohtumisel Vaegkuuljate Liidule, et 2011. aastal laheneb kuuldeaparaatide kompenseerimise piirmäärade küsimus. „Siiani kehtib aga tööealistele 288 euro ja pensioniealistele 225 euro suurune piirmäär. Vaegkuuljad peavad seda diskrimineerimiseks, kuna teistele puuetele ei ole abivahenditele piirmäärasid kehtestatud. Millal kavatsete oma lubaduse täita?,“ pärib Kütt Pevkurilt.

Täiendav info
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside