Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. november

Sotsiaaldemokraadid kaitsevad täna riigikogus peretoetuste seaduse muudatusi, mille alusel suureneksid tuleval aastal kümme aastat samal tasemel püsinud lapsetoetused.Sama ettepaneku eest seisavad saadikud ka 2014. aasta riigieelarve teisel lugemisel.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu tõstab pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni.

„Lapsetoetuste kolmekordistamine on lausa karjuvalt hädavajalik olukorras, kus viimastel aastatel on Eestis vähenenud nii laste kui sündide arv ja tuhanded meie lapsed elavad kitsikuses. Universaalsete lastetoetuse tõstmine on ainus tõhus abinõu, mis aitab kaasa sündimuse tõusule ja toetab kõigi laste täisväärtuslikku arengut,“ ütles Heljo Pikhof.

1.jaanuaril täitub täpselt kümme aastat päevast, mil viimati tõusis pere esimese lapsele makstav toetus. Teise lapse toetus tõusis veelgi varem ehk aastal 2002. „Mida saab 19 euro eest täna ja mida sai 2004.aastal? 19 euro suurusest lapsetoetusest on saanud Eesti riigi suurim häbiplekk. On häbiväärne, et valitsuserakonnad on aastate jooksul järjekindlalt nii teravast probleemist mööda vaadanud. Viimane aeg on see ränk viga heastada,“ rääkis Pikhof.

Laste tegeliku toetamise teeb veelgi päevakajalisemaks see, et vajaduspõhiste peretoetuste „reform,“ mis pidi vähendama vaesuses elavate laste arvu, on tänaseks sisuliselt läbi kukkunud, lisas Pikhof.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
 

 

Tagasiside