Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu asutas eile Mark Soosaare eestvedamisel kultuuripärandi ühenduse, mis jätkab parlamendi varasemates koosseisudes tegutsenud muinsuskaitseühenduse tööd.

Pressiteade
30. aprill

“Nimemuutusega laieneb ühenduse tähelepanu ehitusmälestistelt ka vaimsele pärandile, samuti väärtuslikele looduskooslustele. Meie ühendusse astunud saadikud on ühel meelel, et seadusloomes peame liikuma uude mõttemaailma, kus piirangud ning keelud asenduvad motivatsioonidega. Esikohale tuleb seada eesmärgid ja vahendid, mis panevad omanikke, kohalikke omavalitsusi ning riiki kõrgemalt hindama ning paremini hoidma rahvuslikke kultuuriväärtusi,“ ütles riigikogu kultuuripärandi ühenduse esimeheks valitud sotsiaaldemokraat Soosaar.

Ühenduse aseesimeesteks valiti Vabaerakonna liige Krista Aru ning reformierakondlane Eerik-Niiles Kross. Ühenduse asutajateks on veel Ivari Padar, Heljo Pikhof, Hardi Volmer, Andres Anvelt, Helmen Kütt, Mart Nutt, Andre Sepp, Kalle Palling, Yoko Alender, Johannes Kert, Mailis Reps, Rainer Vakra, Aadu Must, Imre Sooäär ja Henn Põlluaas.

Soosaare sõnul on kultuuripärandi ühendus avatud ühinemiseks kõigile rahvasaadikutele. “Meie esimeseks ürituseks kujuneb tõenäoliselt töökohtumine muinsuskaitseameti uue juhtkonnaga. Küllap võtame siis ette uue muinsuskaitseseaduse, et see sünniks võimalikult omanikusõbralik ning loominguline,” lausus Soosaar.

Täiendav info:
Mark Soosaar
5024947

Tagasiside