Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Helmen Küti eestvedamisel moodustasid 16 riigikogu saadikut täna omastehooldajate ja hooldajate toetusrühma.

„Igapäevaelu rahmeldustes ei mõtle paljud meist, et Eestis elab ligi 200000 omastehooldajat, kes tegelevad puuetega laste, tööealiste puuetega inimeste, krooniliste haigete ning eakate inimeste hooldamistega. Omastehooldus hõlmab väga erineva vanuse ja hoolduskoormusega inimeste hoolekannet alates sünnist kuni surmani. Toetusrühma liikmete eesmärgiks ja sooviks on aidata kaasa lahenduste leidmisele, mis leevendaksid hooldajate olukorda ja parandaksid tugiteenuste kättesaadavust,“ ütles toetusrühma esimeheks valitud Kütt.

Küti sõnul tuleb omastehoolduses nii inimvara kui raha targemalt kasutada. “Me ei saa mööda vaadata sellest, et ajal, mil Eesti elanikkond vananeb ja maksumaksjate arv väheneb, on paljud inimesed sunnitud tööturult eemal olema, et hooldada oma lähedasi,“ rääkis Kütt.
„Ja tegelikult võib olla vaid hetke küsimus, millal meist igaühest võib saada kas hooldaja või hooldust vajav inimene,“ märkis Kütt.

Toetusrühma aseesimees on Mailis Reps Keskerakonnast. Toetusrühma kuuluvad veel sotsiaaldemokraadid Eiki Nestor, Ivari Padar, Heljo Pikhof ja Tanel Talve, keskerakondlased Kersti Sarapuu, Anneli Ott, Siret Kotka, Viktor Vassiljev, Peeter Ernits, Dmitri Dmitrijev ja Märt Sults, Monika Haukanõmm Vabaerakonnast, Jüri Jaanson Reformierakonnast ning Maire Aunaste Isamaa ja Res Publica Liidust.

Täiendav info:

Helmen Kütt
5114339

Tagasiside