Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 12. jaanuar

Homme toimub riigikogus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eestvedamisel riiklikult tähtsa küsimusena arutelu erakondade rahastamise üle.

Põhiettekannetega astuvad olulisel parlamentaarsel debatil üles eelmine õiguskantsler Allar Jõks, endine riigikogu õiguskomisjoni esimees ja justiitsministri ametit pidanud Jüri Adams ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar.

„Ühiskonna üheks valupunktiks on saanud erakondade rahastamine, millega seonduvad inetud skandaalid ja hämarad tehingud. Kõik see tekitab inimestes vastuseisu nii poliitika kui poliitikute vastu,” märkis Indrek Saar. „Seni, kuni püsivad kahtlused erakondade rahastamise ja valmiskulutuste suhtes, pole ka loota, et usaldus erakondade ja riigikogu vastu tõuseks.”
Saare sõnul loodavad sotsiaaldemokraadid, et riigikogus peetav arutelu aitab kaasa erakondade rahastamise ja valimiskulude läbipaistvuse probleemi tõhusale lahendamisele. „Me ei tohi lasta varjudel erakondade rahastamise kohal varjutada kodanike usku parlamentaarsesse demokraatiasse,” sõnas Saar.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

 

Tagasiside