Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

12. detsember

Neljapäeval toimub riigikogus sotsiaaldemokraatide eestvedamisel olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu omastehoolduse olukorra ja selle parandamise väljavaadete üle.

Arutelu avab Tartu Ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituudi õppejõud Jüri Kõre, kes annab ülevaate Eesti omastehoolduse seisust. Põhiettekannetega astuvad olulisel parlamentaarsel debatil üles ka ajakirjanik Tiina Kangro ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Helmen Kütt, kes käsitlevad muu seas omastehoolduse mõju majandusele ja ühiskonna moraalsele keskkonnale.

„Omastehoolduse temaatika on pälvinud avalikkuses teenimatult vähe tähelepanu. Ometi tegeleb praktilise omastehoolduse ehk siis kroonilise haige, puudega inimese, puudega lapse ja eaka lähedase kodus abistamise ja põetamisega kuni viiendik Eesti elanikest,“ selgitas Kütt. „Meie ühiskond ei tuleks toime ilma omastehooldajateta, kes väärivad riigilt suuremat abi ning tunnustust. Ootame kõigilt riigikogu fraktsioonidelt vastavaid ettepanekuid.“

Omastehoolduses peab Küti sõnul lahenduste otsimine ja leidmine toimuma erakondadeüleselt.

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside