Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. juuni

 

 

Riigikogus läbis kolmapäeva hilisõhtul teise lugemise eelnõu, mis tõstab uuel aastal kõigi laste lapsetoetusi ja suurendab ligi viis korda vajaduspõhiseid peretoetusi.

 

Järgmisel nädalal lõpphääletusele tuleva eelnõu järgi hakkab riik alates 2015. aastast maksma pere esimesele ja teisele lapsele igas kuus 45 euro suurust ning kolmandale ja enamale lapsele saja euro suurust toetust. Samal ajal kerkivad vajaduspõhised peretoetused ühe lapsega perele 45 euroni ning kahe ja enama lapsega perele 90 euroni kuus.

„Sotsiaaldemokraatide jaoks on tegu märgilise tähisega Eesti perepoliitikas. Lapsetoetuse 2,5 kordne kasv on väga suur asi, mis pakub täiendavat tuge kümnetele tuhandetele peredele, kus sirguvad lapsed,“ ütles riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Paljudele lastele kindlustab see võimaluse minna muusikakooli või trenni, paljudele lastele avaneb seetõttu võimalus käia sagedamini kinos või teatris. Ja pole kahtlustki, et osa peresid saab tänu täiendavale toetusele katta oma lastele täisväärtuslikuma toidulaua.“
 

Pikhofi sõnul leevendavad peatselt kinnitamisele tulevad seadusemuudatused oluliselt laste vaesust ja aitavad kaasa sellele, et Eestis sünniks rohkem lapsi.

 

Täiendav info:

Heljo Pikhof

5119637
 

 

Tagasiside