Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu asub teisipäeval arutama 53 saadiku algatatud otsuse eelnõu, mille alusel moodustab parlament riigikogu juurde soolise võrdõiguslikkuse probleemkomisjoni.

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko sõnul on Eestis valitsev sooline palgalõhe olnud kümme viimast aastat Euroopa Liidu sügavaim. „Seda valukohta on pikalt lahatud nii riigikogu kui ka valitsuse tasandil, kuid paraku puudub siin edasiviiv areng. Jätkuvalt teenib Eesti naine keskmiselt 30 protsenti vähem kui mees. Samas näeb riigikogu töö- ja kodukorraseadus ette, et ühiskonnas esineva probleemi lahendamiseks saab moodustada riigikogu probleemkomisjoni. Riigikogu liikmete õigus ja ka kohus on seda võimalust kasutada ning tegeleda sügavuti Eesti ühe tõsisema mure lahendamisega,“ ütles Mikko.

Mikko kinnitusel ei hakka probleemkomisjon tegelema mitte ainult palgalõhe ja alamakstud naiste temaatikaga, vaid laiemalt soolise võrdõiguslikkuse probleemidega. „Olgu meile eeskujuks Kanada uus peaminister Justin Trudeau, kelle valitsuse liikmetest on pooled naised ja pooled mehed ning kes on veendunud, et teisiti ei saakski 21. sajandil olla,“ sõnas Mikko.

Otsuse eelnõu algatajate seas on kõigi kuue riigikogu fraktsiooni esindajad. Loodaval komisjonil tuleb aidata leida lahendusi, mis tagavad naiste ja meeste võrdväärse majandusliku iseseisvuse, võrdse tasu sama ja võrdväärse töö eest, võrdõiguslikkuse otsustamistasandil ning väärikuse ja isikupuutumatuse ning soolise vägivalla lõpetamise. Et komisjoni töö annaks parima tulemuse, on äärmiselt vajalik, et seadusandja ja täitevvõim teeksid tihedat koostööd, märkis Mikko.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

Tagasiside