Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. aprill

 

Riigikogus toimub neljapäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eestvõttel olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu „Võitlus laste ja noorte vaesuse ja sotsiaalse tõrjutusega.“

Arutelu avab Tartu Ülikooli professor Dagmar Kutsar, kes annab ülevaate Eesti laste olukorrast, mis on töötuse mõjul oluliselt halvenenud. Ettekannetega esinevad ka Lastekaitse Liidu president Katrin Saks ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Heljo Pikhof. „Ootame kõigilt riigikogu fraktsioonidelt ettepanekuid, kuidas aidata raskustesse sattunud peresid ja seal sirguvaid lapsi. Veelgi enam ootame erakondadelt tahet neid ettepanekuid ellu viia,“ märkis Pikhof.

Saksa sõnul ei piisa ainult eurost ja majanduskasvust, et laste vaesust likvideerida. „Ka kiire kasvu perioodil elas iga kuues laps allpool vaesuspiiri, nüüd veelgi enam. Et seda ületada, on vaja konkreetseid meetmeid. Alustada tuleb sellest, et toimetulekutoetus aitaks tõepoolest toime tulla. Last ei tohi toetuse arvestamisel võtta alamõõdulisena,“ lausus Saks.

Lisainfo:
Heljo Pikhof
5119637

Katrin Saks
5145151

 

 

Tagasiside