Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
18. november
 
 
 
 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon koos nelja Keskerakonna  saadikuga algatas täna riigikogus nn maanteepikenduse seaduse, mis muudab praamipiletite hinnad reisijatele kordades odavamaks.
 
Ühistranspordiseaduse muutmise seadus eelnõu teeb  Kuivastu–Virtsu, Rohuküla–Heltermaa ja Sõru–Triigi parvlaevaliinide reisijapileti hinnad sama suureks, kui kuluks autobussiga sama pika maantee läbimisele. Sotsiaaldemokraat Kalev Kotkase sõnul muutub nii parvlaevadel Saaremaale sõit ligikaudu kolm ja Hiiumaale sõit ligi kaks korda odavamaks. 
 
„Meie peamiseks eesmärgiks teha lõpp saareelanike ebavõrdsele kohtlemisele.  Praamipiletitele on kehtestatud maanteetranspordiga võrreldes kõrgemad hinnad, mis diskrimineerivad saartel elavaid inimesi,“ rääkis Kotkas. „Täna tuleb saartel elamine meretee hinna tõttu inimestele kallimalt kätte ja seal toodetud kaup on ka meretee tõttu kallim.“
 
Eelnõu üle andes avaldas Kotkas kahetsust, et valitsusliit kardab õiglase praamipileti hinna teemalist diskussiooni. Läinud nädalal lükkas koalitsioon tagasi 18 riigikogu liikme esitatud ühistranspordiseaduse muudatused, mis oleksid taganud saarlastele ja hiidlastele soodsama praamipileti hinna.
 
 
Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976
 
Tagasiside