Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 31. mai

Sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljevi hinnangul on täna riigikogus arutatud koduomanike maamaksust vabastamise eelnõu puhul tegu viletsa seaduseloome ilmeka näitega.

„Eelnõu koos seletuskirjaga pakub emotsionaalset lugemist, kuid jätab vastuseta hulga sisulisi küsimusi,” ütles rahanduskomisjoni kuuluv Vassiljev. „Seaduseloome kvaliteedi huvides tuleb edaspidi eelnõu ning parteipropaganda lahus hoida ning keskenduda asja sisule ja mitte vormile,” soovitas ta selle autoritele Reformierakonnast ning Isamaa ja Res Publica Liidust.
Vassiljevi kinnitusel pole teada, kuidas välistada fiktiivsete elukohamuutuste lainet ning kuidas need muutused mõjutavad omavalitsuste tulubaasi. Vastust pole ka küsimusele, kuidas kompenseeritakse linnadele ja valdadele saamata jääv tulu, mis rahandusministeeriumi hinnangul ulatub vähemalt 17 miljoni euroni. Samuti näeb eelnõu ette omaniku poolt üürile antud kinnistu maamaksust vabastamise ja ka ärimaa maksuvabastuse, kui sellel asuvasse hoonesse on registreeritud elanik.
„Selles piinlikus loos väärib kiitust rahandusministeerium, kes andis eelnõule sisulise ja parteipoliitikast vaba hinnangu,” lausus Vassiljev.
Eelnõu esimene lugemine jäi täna riigikogu tööaja lõppemise tõttu pooleli.

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

Tagasiside