Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. september

Sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljev nimetas täna riigikogu kõnetoolist 2015. aasta riigieelarvet progressi eelarveks, mis toob lahenduse mitmele pikka aega ühiskonnas probleemiks olnud valukohale.

„Sotsiaaldemokraadid on aastaid kritiseerinud eelarveid põhjusel, et rida olulisi muudatusi ühiskonnas jääb tegemata. Kõike vajalikku ei lahenda ka uus eelarve, aga sel sügisel on teisiti päris mitmed asjad,“ ütles Vassiljev.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees tõi esimesena välja lastetoetused, mis tõusevad 1. jaanuaril 45 euroni ja mil möödub 11 aastat päevast, mil viimati esimese ja teise lapse toetus kerkis. „Oleme aastaid kaitsnud ettepanekut, et tasuta koolitoit põhikooli õpilastele peab laienema ka gümnasistidele. Järgmisest aastast on gümnaasiumides koolitoit tasuta,“ lausus Vassiljev, rõhutades, et eelarve põhifookuses on lapsed.

Vassiljev avaldas heameelt ka selle üle, et eelarve langetab töötuskindlustusmakset ja tõstab uuest aastast tulumaksuvaba määra, mis loodetavasti jätkub ka edaspidi. Lisaks taastub matusetoetus, mis aitab madala sissetulekuga inimestel leevendada lahkunu ärasaatmisega seotud kulutusi.

Veel polemiseeris ta peaminister Taavi Rõivasega eelarve nime küsimuses. „Ma ei kipuks nimetama uut eelarvet kindlustunde-eelarveks, sest kindlustunne viitab oma olemuselt pigem konservatiivsusele, mille mõte on asju säilitada, mitte muuta. Mind kõnetab see eelarve uudsust ja progressi kandva eelarvena,“ rääkis Vassiljev.

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

 

Tagasiside