Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra kinnitusel tuleb ministeeriumite ja tuuleparkide arendajate koostöös leida lahendus probleemile, kus riigikatselistel kaalutlustel võivad jääda ehitamata kavandatavad uued energiatuulikud.

„Kõrgel paiknevad tuulikud segavad kaitseväe radarite tööd ja kahjustavad radaripilti, mistõttu on mõistlik, et kaitseministeerium peab kooskõlastama kõik tuuleparkide rajamist puudutavad planeeringud. Paraku välistavad tänased reeglid igasugused arendajate ja ministeeriumi vahelised kokkulepped, mistõttu ütleb riik suuremale osale planeeringutest ei,“ selgitas Vakra. „Seega tuleb  leida olukorrale paindlik lahendus, mis arvestab nii riigikaitse huvidega, kuid lubab Eestis ka tulevikus tuulikuid ehitada ja tuuleenergiat kasutada. Vajadusel tuleks leida võimalus asendada olemasolevad piirangutega kinnistud tuuleparkideks sobivate kinnistutega.“

Keskkonnakomisjon arutas tuuleparkide ehitamise küsimust koos kaitseministeeriumi, majandusministeeriumi, rahandusministeeriumi, keskkonnaministeeriumi ja Tuuletehnoloogia Liidu esindajate jaanuari lõpus. „Komisjoni istungil leiti üksmeelselt, et energiatuulikute ehitamine ja kasutamine energia tootmiseks on Eestis ka edaspidi hädavajalik,aga seda ei tohi teha riigikaitset ohtu seades,“ sõnas Vakra. Samuti otsustas komisjon konsensuslikult, et kaitseministeeriumil tuleb kutsuda kokku ministeeriumide ja arendajate vaheline töörühm, mille ülesanne on otsida probleemile lahendusi.

Eile saatis Vakra keskkonnakomisjoni nimel neljale ministeeriumile kirja, et uurida, kas töögrupp on moodustatud ja kas nn. radarite ja tuulikute vastasseisule on asutud  lahendust leidma.

Täiendav info:
Rainer Vakra
5800282

 

Tagasiside