Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon koguneb järgmisel teisipäeval, et otsida lahendust rehvide kogumise ja taaskasutussüsteemi puudujääkidele, mille tagajärjel kerkivad mitmel pool Eestis vanade rehvide hunnikud.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on MTÜ Eesti Rehviliit tõstatanud teravalt üles tõsiasja, et tänane süsteem võimaldab ebaausat konkurentsi, kus mõned firmad toovad riiki suurtes kogustes vanu rehve, mille eest nad ei maksa taaskasutustasu.

„Tegu on tõsise probleemiga, mis võib juba lähiaastatel viia suurema keskkonnareostuseni. Võtame komisjoni istungil koos Rehviliidu, MTÜ Rehviringlus, keskkonnaministeeriumi ning maksu-ja tolliameti esindajatega rehvide kogumise ja taaskasutamise kitsaskohad luubi alla,“ rääkis Vakra. „Siin on vaja leida ühiselt mõistlikud lahendused, mis tuleb ka võimalikult kiiresti ellu rakendada. Eesmärgiks on leppida kokku jäätmeseaduse eelnõu täiendavates muudatusettepanekutes.“

Rehviliit korraldas täna keskkonnaministeeriumi ees vanade rehvide mahakallamise aktsiooni, et juhtida tähelepanu eesootavale rehviringluse süsteemi krahhile.

Täiendav info:
Rainer Vakra
580002828

Tagasiside