Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
26. märts

 

Riigikogus läbis esimese lugemise sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis vabastab õppelaenu tagasimaksmise kohustusest vanemad, kes ei saa puudega lapse hooldamise tõttu tööl käia.

„Õppelaenu ei pea täna tagasi maksma need laenu võtnud inimesed, kes on tunnistatud püsivalt töövõimetuks. Sarnaselt tuleb kohelda ka lapsevanemaid, kes ei saa töötada põhjusel, et peavad olema oma puudega lapsega kodus. Raske või sügava puudega lapse hooldaja ei ole suuteline tasuma õppelaenu kas 19 või 25 euro suurusest toetusrahast,“ märkis Helmen Kütt.

Õppelaenu kustutamist võimaldav seaduseparandus puudutab neid mittetöötavaid vanemaid, kellele valla- või linnavalitsus maksab toetust puudega lapse hooldamise eest.

„Omavalitsused pakuvad puuetega inimestele erineval tasemel teenuseid. Kui mõnel pool on lasteaedadesse loodud puuetega laste jaoks erirühmad, siis paljudes omavalitsustes taolised võimalused puuduvad,“ selgitas Kütt. Sel juhul langeb kogu koormus lapse kasvatamisel perekonnale, mistõttu peab üks vanematest pühenduma puudega lapsele ja tööelust loobuma, lisas ta.

Sotsiaaldemokraadid loodavad, et mitmele perele eluliselt vajalik eelõu saab peagi seaduseks.

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside