Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp rõhutas täna riigikogus peetud majandusdebatil, et riigi roll Eesti majanduse kasvule pööramisel peab otsustavalt kasvama.

„Sotsiaaldemokraadid on kindlalt seda meelt, et riik peab senisest enam majandusse panustama ja aitama kaasa tootlikkuse kasvule. Tark majanduspoliitika hõlmab kontratsüklilisi investeeringuid, taastuvenergeetika toetamist, rahvusvaheliselt veel mitte konkurentsivõimeliste, kuid eeldatavalt tulevikus edukate ja innovaatiliste majandusharude toetamist.  Riigi tähelepanu all peavad samuti olema tooraine väärindamine ja keskkonda ning energiat säästvate tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamine,“ märkis Lomp. Tema kinnitusel vajab see kõik senisest tugevamat  riiki.

  

Oma kõnes tõi Lomp välja ka selle, et oluline on hoida ettevõtjatega otsekontakte ja nendega suhelda. „Üht oma suurinvesteeringut suure tõenäosusega Lätti koliv ettevõtja ütles hiljutisel kohtumisel vabariigi presidendiga, et mitte ükski Eesti valitsuse liige ei ole temaga viimastel kuudel kontakti võtnud,“ rääkis Lomp. „Kunagi oli  ütlemine, et kapitalil puudub rahvus, millega ei saa nõus olla. On aga selge, et kapitalil on rahvus tugevam siis, kui tema vastu tuntakse huvi. Hea tahte ja inimliku huvi näitamine on kõigile jõukohane.“

 

Oleme riigikogus valmis bürokraatia vähendamise eelnõusid menetlema kiireloomulisena, aga vastavaid algatusi võiks ministeeriumitest tulla oluliselt rohkem, tõdes Lomp.

 

Tagasiside